Ruszają rezerwacje biletów grupowych na wydarzenia w ramach 25. Biennale Sztuki dla Dziecka


Z radością informujemy, że wystartowały rezerwacje biletów grupowych na spektakle organizowane w ramach 25. Biennale Sztuki dla Dziecka. Zapraszamy nauczycielki, nauczycieli, wychowawczynie, wychowawców oraz opiekunki i opiekunów grup przedszkolnych i szkolnych do zapoznania się z programem teatralnym przygotowanym z myślą o młodych widzach.
- Program spektakli dla grup dostępny jest tutaj: Program teatralny 25. Biennale dla grup – spektakle.
- Formularz rezerwacji miejsc również jest już aktywny. Rezerwacji grupowych można dokonywać TUTAJ.
Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania wyjścia z grupą lub klasą i wyboru wydarzeń najlepiej odpowiadających potrzebom Państwa uczniów. W tegorocznym programie znalazły się zarówno polskie spektakle inspirowane lekturami szkolnymi i literaturą dziecięcą, jak i międzynarodowe propozycje taneczne i wizualne, które poruszają ważne tematy we współczesnym języku artystycznym.
Co w programie 25. Biennale dla grup?
W programie dla najmłodszych grup znalazł się m.in. spektakl pełen zmysłowych doznań „W trawie. Laboratorium sensoryczne” (Teatr Groteska), a także humorystyczne przedstawienie „Odwiedziny Żyrafy”, czyli opowieść o otwartości i akceptacji inności, na podstawie tekstu „Odwiedziła mnie żyrafa” Stanisława Wygowskiego. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mogą odkrywać uniwersalne wartości w adaptacjach książek, takich jak wzruszający „Piaskowy Wilk” (Teatr Pinokio w Łodzi), „Karlsson z Dachu” (Theater Gruene Sosse) czy oswajający temat nieuchronnej zmienności świata, spektakl „PIES, który jeździł koleją” (Teatr Mały w Tychach).

„W trawie. Laboratorium sensoryczne”, fot. B. Ropski
Starszym uczniom polecamy nowoczesne propozycje taneczne z zagranicy – m.in. „Ich kann’s nicht lassen” (Tanzkomplizen, Berlin), gdzie dzieci stają się współtwórcami spektaklu krumpowego, oraz poruszające spektakle o tożsamości i relacjach, jak „Schön Anders” autorstwa Ceren Oran z zespołem. Uczniowie starszych klas mogą również odkryć nowoczesne spojrzenie na klasykę literatury w spektaklu „Tajemniczy ogród” (Teatr Zagłębia), który w odświeżonej formie stawia pytania o dorastanie, stratę i przemijanie.

„Schön Anders (Beautifully Different)”, fot. De-Da Productions
W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Anną Zielińską za pośrednictwem maila: rezerwacje@csdpoznan.pl.
Spektakle „Karlsson z Dachu”, „Schön Anders” i „Ich kann’s nicht lassen” uzyskały wsparcie finansowe przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach projektu 25. Biennale Sztuki dla Dziecka.