Tajemniczy ogród | spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i audiodeskrypcją

Czas trwania:
90'Uwagi:
spektakl dla grup; spektakl o g. 9.00 odbędzie się z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na Polski Język Migowy„No dobra! Przepisaliśmy «Tajemniczy ogród» i zrobimy go po swojemu” – te pierwsze zdania spektaklu są właściwie kluczem do odczytania nowoczesnej adaptacji prozy Frances H. Burnett.
Wszystko, co dzieje się na scenie, pozostaje w relacji z literackim pierwowzorem. Aktorzy i aktorki nie tylko wcielają się w role, ale też obserwują postaci „z boku”, poszukując punktów wspólnych między doświadczeniami bohaterek i bohaterów a swoimi. W ten sposób w spektaklu odbywa się nieustanne budowanie mostów łączących świat powieści ze współczesnością – dzieciństwo z dorosłością.
Przedstawienie zadaje pytania o to, co myślimy o ciele i czym jest „normalne” ciało. Osoby twórcze zastanawiają się nad naszą relacją z chorobą i starością, ale też z przyrodą – rozkwitającą i umierającą. Pytają, czym może być dla nas pustka po kimś i co czujemy, gdy kogoś tracimy.
Spis twórców, obsada, produkcja
Teatr Zagłębia
- Reżyseria, dramaturgia: Justyna Sobczyk
- Scenariusz, dramaturgia: Daria Kubisiak
- Scenografia: Magdalena Łazarczyk
- Kostiumy: Wisła Nicieja
- Muzyka: Wojtek Błażejczyk
- Choreografia: Anna Jurek
- Wideo: Jan Domicz
- Reżyseria świateł: Monika Stolarska
- Obsada: Ryszarda Bielicka-Celińska, Maria Bieńkowska, Natalia Bielecka / Anna Jurek, Tatiana Cholewa, Adrianna Malecka, Małgorzata Saniak-Grabowska, Michał Bałaga, Tomasz Kocuj, Andrzej Śleziak
Dostępność
- spektakl o g. 9.00 odbędzie się z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypacją (dla osób z niepełnosprawnością wzroku), słyszaną tylko przez specjalne słuchawki; słuchawki będą rozdawane przed wejściem na widownię
- czasami aktorki będą poruszać się wśród publiczności
- kliknij i pobierz przedprzewodnik spektaklu, aby dowiedzieć się, jak będzie przebiegało wydarzenie
Tajemniczy ogród – przedprzewodnik (plik pdf) / Tajemniczy ogród – przedprzewodnik (plik .doc) - dowiedz się jak wygląda CK Zamek i jak się po nim poruszać – kliknij: dostępność CK Zamek.
Zwiastun spektaklu w PJM
Informacja o spektaklu w PJM
Jeśli masz pytania związane z dostępnością Biennale Sztuki dla Dziecka, skontaktuj się z koordynatorką dostępności:
Marta Maksimowicz
tel.: 884 936 747
email: dostepnosc@csdpoznan.pl
Galeria zdjęć
- fot. Jeremi Astaszow
- fot. Jeremi Astaszow
- fot. Jeremi Astaszow
- fot. Jeremi Astaszow